Kruh alebo štvorec, kvalitu svetla ich tvar neovplyvní

Dizajn interiérov kráča s dobou a kopíruje módne trendy, ktoré sa netýkajú iba nábytku či vybavenia domácností, ale aj v oblasti osvetlenia sa prejavuje pokrok smerom k moderným druhom osvetlenia a svetelných zdrojov. Hovoríme o LED osvetlení, pod názvom ktorého sa skrýva viacero druhov svietidiel. Na trhu sú v ponuke LED žiarovky, pásiky, trubice, panely či reflektory. Všetky tieto svetelné zdroje majú spoločného menovateľa, a tým je úspornosť a dlhá životnosť.

led bodove obyvacka

LED panely Ledprodukt sa s obľubou inštalujú do sadrokartónových či kazetových podhľadov, pretože sa do nich jednoducho uchytia a nepôsobia rušivo. Celková kompozícia tak nestráca svoj pôvodný štýl a svetlo napriek tomu spĺňa svoju funkciu osvetľovania priestoru či predmetov. Na Slovensku pôsobí spoločnosť LEDprodukt s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom LED svietidiel a vo svojej ponuke má aj spomínané LED panely. Vyznačujú sa tenkou konštrukciou, vďaka ktorej budú po nainštalovaní nenápadné a predsa dokážu plne nahradiť aj hlavný zdroj svetla. Panely sa vyrábajú v tvare štvorca, obdĺžnika či kruhu, na výber sú tri odtiene bielej, teplá, studená a neutrálna biela. Každý kus svetla je vybavený klipmi, ktoré zabezpečia jednoduché zaklapnutie do vyrezaného otvoru v podhľadoch alebo stenách. Ku každému baleniu svetelného zdroja je pribalený aj napájací zdroj, ktorý je možné zapojiť do bežnej siete so vstupným napätím 230V, takže žiadne doplnkové zariadenia nie je nutné dokupovať.

led-823383_1280

LED panely sú výbornou možnosťou ako navodiť v interiéri náladové svetlo, vyznačujú sa vysokým indexom podania farieb, obsahujú kvalitný čip SMD2835 a uhol osvietenia je 150°, adekvátne nahradia 40W, 90W či 120W žiarovky a výhodou je predĺžená 3-ročná záruka výrobku. LED panely sú výbornou voľbou ak hľadáte úsporné, atraktívne svietidlo s jednoduchou inštaláciou a možnosťou prispôsobiť farebnosť štýlu interiéru. Teplé biele odtiene sa využívajú prevažne v domácnostiach, pretože majú tendenciu priestor zútulniť, studené tóny sa zasa využívajú na osvetlenie exteriérov, napríklad parkovísk či skladových priestorov a podobne. Neutrálny odtieň je akýmsi kompromisom a je možné ním osvietiť aj priestory určené na oddych či aktívnu činnosť.