Viac funkcií a súkromia v jednom

Majitelia panelákových bytov môžu o nekonečných priestoroch len snívať. Sú radi, keď majú v izbách miesto na nejaký úložný priestor a nevyhnutný nábytok. Najviac preto túžia po tom, aby bolo voľného priestoru čo najviac.
Niektorí majitelia rodinných domov však mávajú opačný problém. Ako rozdeliť obrovskú miestnosť tak, aby sa v každej časti zachovalo súkromie či rozdielna funkcia a miestnosť zároveň nestratila svoju celistvosť. Z materiálov, ktoré splnia všetko, čo je treba, môžete vyberať:

zástěna

– pevné rozdelenia – nezaobídete sa bez stavebných úprav, môžete si vybrať tehly, sadrokartón, alebo https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-deliace-steny/
– rozdelenie prostredníctvom nábytku – knižnice, police, kvetináčov s veľkými izbovými kvetmi, poslúžia nakoniec aj skrine
– paravány, dekoračné steny alebo závesy

Nemusíte hneď búrať a murovať, postačí aj dobrý nápad

Ak sa vám nechce do zbytočných stavebných úprav, stačí osloviť niektorého z kreatívnych bytových dizajnérov a je možné, že vymyslia riešenie, o akom sa vám zatiaľ ani nesnívalo. Poslúžiť môžu predely napríklad z rôzne dlhých tyčí alebo rímskych roliet, ktoré po vytiahnutí zmiznú a miestnosť bude rovnaká ako predtým. Fantázii a variabilite sa ani v tejto oblasti medze nekladú.

skleněné dveře

Môže sa však stať aj to, že keď sa na celý problém pozriete z iného uhla pohľadu, alebo vám pomôže niekto zo známych, kto do problému nie je zainteresovaný a zistíte, že zbytočným predeľovaním by ste stratili pôvodného ducha a zmenili pôvodnú myšlienku na vzdušný priestor. Radšej preto dvakrát merajte ako budete rezať, nie všetky zmeny, ktoré sa vám zdajú prínosné, také budú aj v konečnom dôsledku.