Bojom hydratáciou proti starnutiu

Telo potrebuje k správnej výžive a fungovaniu prijímať každodenne dostatočné množstvo vody alebo iných tekutín. Bez prijímania vody by sme nedokázali existovať, avšak čo je rovnako dôležité ako vnútorná hydratácia tela, je i dodávanie výživy telu z vonkajšej strany. Pokožku na tele a najmä na tvári je nevyhnutné každý deň poriadne hydratovať vrstvou hydratačného krému, pretože môže strácať na svojej pružnosti alebo sa bude vysušovať. Suchá koža je potom nepríjemná na dotyk a môže vyústiť až k tvorbe ekzémov či iných kožných nepríjemností.

prírodné krémy

O to dôležitejšie je používanie hydratačných krémov a mastí, pokiaľ vás trápia práve spomínané kožné problémy alebo máte ekzémové oblasti na tele. Pri takto citlivej koži je potrebné používať špeciálne krémy, ktoré sú prispôsobené pre citlivú, alergickú, začervenanú pokožku či pleť a neobsahujú parfumáciu. Parfumová vôňa alebo ďalšie pridané umelé prísady by mohli precitlivenej a ekzémovej koži zbytočne skôr uškodiť, než zmierniť následky problému. Hydratácia kože je však dôležitá už od malička, avšak na jej nevyhnutnosť možno dochádzame až neskôr, keď sa začínajú objavovať prvé známky starnutia.

hydratácia a voda

K predchádzaniu objavovania predčasných vrások či zmierneniu prejavenia prvých príznakov starnutia je dôležité tvár i celé telo pravidelne a poriadne krémovať. Keďže na tvári sa nachádzajú aj oči, ktoré sú mimoriadne významným orgánom a koža je tu celkovo oveľa jemnejšia a citlivejšia, je nevyhnutné voliť kozmetické produkty, ktoré sú šetrné. Odporúčame preto zvoliť napríklad prírodný hydratačný krém, ktorý má nezávadné zloženie a obsahuje poriadnu dávku bylinných zložiek. Zázraky z prírody, ako sú minerály, jojobový olej, výťažky z levandule, broskýň, medovky, aloe vera, harmančeka a iné bylinné či rastlinné zložky vašej pleti dodajú všetky potrebné vitamíny a živiny. Ako však dokáže takýto pleťový krém bojovať so starnúcou pokožkou? V tomto boji mu pomáhajú i účinné látky, ako sú rôzne druhy kyselín – salicylová, askorbová, citrónová, glykolová a ďalšie. Tieto kyseliny spoločne s ďalšími účinnými látkami dokážu následne kožu zbaviť odumretých buniek, urobia jej peeling, vyčistia póry, vyplnia vrásky a pleť bude regenerovaná a rozjasnená.