Fotografie je možné vytlačiť aj na plátno a budete mať na stene malé umelecké dielo z vlastnej dielne

Vyvolávanie fotografií má svoje pravidlá a treba pri ňom dodržať aj isté podmienky, ktoré sa týkajú používania správnych materiálov, plátna, tlačiarní, farieb a podobne. Keďže z fotografie je možné nechať si urobiť aj obraz na plátne, spôsob a celý postup musí byť na profesionálnej úrovni. Grafické fotolaboratóriá si poradia s každou požiadavkou zákazníkov, ktorí majú záujem o tlač svojich záberov na plátno vo forme obrazu. Tie budú vytlačené na kvalitnom plátne Hahnemühle Photo Canvas 320. Je to bielené foto plátno, nekyslé, s maximálnou ostrosťou. Natiahnuté na rám zostane stále a bude odolávať oterom, farby na ňom nevyblednú a sú tej najvyššej kvality. Dotvorenie obrazu prebieha lakovaním, tie sú ekologické a netoxické, napríklad Hahnemuehle Varnish.

Zvieratá sú vďačný námet

Na naťahovanie plátna sa používa profesionálny fotorám GoFrame 1500 PRO, na ktoré sa používa lišta hr. 2,2 cm, plocha plátna je plne využitá, rám neuschýna, boky rámu tvorí plátno a hĺbka obrazu je 3,8 cm. Farby sú verne zobrazené, čo dodáva fotografiám na plátne obraz z fotografie umelecký charakter. Odfotiť môžete čokoľvek, pri tlači však treba dať pozor, či nedôjde k orezaniu dôležitých častí záberu, inak obraz stratí podstatu.

Negatívy ako ich poznáme už dlho

Chytré telefóny a tablety dnes dokážu nafotiť neskutočné množstvo záberov, ktoré však následne triedime a na tlač si vyberáme iba tie najlepšie. V štúdiách z nich potom vytvoria malé umelecké diela, ktoré si môžete zavesiť na stenu alebo podarovať ako pamiatku niekomu blízkemu či priateľom. Dnešná technika je vyspelá a zábery dokáže aj upraviť, ak by nespĺňali vaše predstavy. Mnoho momentov v našom živote stojí za to zvečniť ich, lebo sú jedinečné a už sa nebudú opakovať, treba to urobiť na profesionálnej úrovni, aby vás tešili ešte veľa rokov. Moderné tlačiarne a profesionálny personál si s takou výzvou dokážu poradiť a potešia nás krásnymi obrazmi z našich najkrajších okamihov, zachytených fotoaparátom.