Čo je sklerotizácia varixov?

Neustále nosenie vysokých opätkov, sedavé zamestnanie, tesné oblečenie, antikoncepcia, zvyšujúci sa vek – toto všetko a ešte mnoho ďalších faktorov prispieva k čoraz častejšiemu rozširovaniu kŕčových žíl. Aj napriek tomu, že toto ochorenie postihuje skôr starších ľudí, stávajú sa aj prípady, kedy sa objavilo u pomerne mladého človeka. Mnoho ľudí varixom, ako ich lekári odborne nazývajú, neprikladá príliš veľkú váhu, avšak tento problém by ste mali začať riešiť okamžite a nemali by ste nečakať kým začnete mať bolesti alebo sa vám zhorší zdravotný stav. Vďaka neustálemu rozvoju v oblasti zdravotníctva v súčasnosti existujú rýchle a účinné metódy, ktorými sa dajú kŕčové žily liečiť. Jednou z týchto najmodernejších metód je sklerotizácia varixov https://www.venasum.com/skleroterapia-sklerotizacia-krcovych-zil/, čo je vlastne operačný zákrok, ktorý sa však vykonáva ambulantne.

Kŕčové žily na rukách

Sklerotizácia funguje na základe vpichovania sklerotizačnej liečebnej látky, priamo do miest, kde má pacient problematické kŕčové žily. Samotných vpichov sa, ale nemusíte obávať, pretože počas zákroku sa využíva naozaj veľmi malá a tenká ihla, ktorú takmer vôbec necítite. Po vpichnutí liečiva do žily sa postihnutá končatina stiahne s pomocou kompresívnych pančúch. Kompresívne ponožky alebo pančuchy sa odporúčajú nosiť ešte aj niekoľko týždňov po sklerotizácií. Celkový čas trvania tohto zákroku je maximálne pol hodinu, takže ide o veľmi rýchlu procedúru. Pri závažnejšom rozšírení varixov sa môže stať, že bude potrebné absolvovať niekoľko takýchto sklerotizačných sedení.

sklerotizačná látka

Ak teda vás alebo niekoho z vašich blízkych trápia kŕčové žily, určite vyskúšajte sklerotizáciu, ktorá vám zaručene dokáže s týmto problémom pomôcť. Naozaj ide o veľmi rýchlu, takmer bezbolestnú techniku, pri ktorej sa pacient nemusí hospitalizovať v nemocnici. Taktiež nie je potrebné ani umŕtvenie či uspanie a po zákroku sa na tele nenachádzajú žiadne jazvy, rezy ani iné nežiadúce známky zásahu do kože. Po sklerotizácií nie je nevyhnutné ani zdĺhavé odpočívanie a kľudový režim, práve naopak sa odporúča čo najskôr vrátiť ku každodennému pohybu, aby sa podporilo prúdenie krvi v žilách. Pacient sa teda takmer ihneď môže vrátiť do práce a k vykonávaniu bežných činností.