Sprchové a interiérové zásteny zo skla

Pokiaľ hľadáte šikovné a zároveň moderné riešenie, akým by ste mohli predeliť izbu, či oddeliť časť miestnosti, určite by ste mali zvážiť sklenené zásteny Lmmont.sk. Takéto zásteny zo skla sa stávajú čoraz populárnejšie, vďaka ich elegantnému a nadčasovému dizajnu, schopnosti dokonale splynúť s akýmkoľvek nábytkom a doplnkami, či jednoduchým čistením a udržiavaním. Práve kvôli ľahkej starostlivosti sa najčastejšie sklenené zásteny využívajú v kúpeľniach, kde slúžia na oddelenie sprchového kútu alebo vane od zvyšku miestnosti. Na tento účel sú ako stvorené, pretože dokážu zabrániť vode, aby prskala všade na zem a mohla by tým pádom spôsobiť vydutie parketovej podlahy, či znehodnotiť iný nábytok, nachádzajúci sa v kúpeľni.

uzavretá sklenená zástena

Zároveň tu taktiež platí výhoda jednoduchého udržiavania, kedy sklenený povrch stačí pri znečistení alebo viditeľne zaschnutých kvapkách vody, ľahko vyleštiť bežnými saponátmi a čistiacimi prostriedkami, určenými na tento druh povrchu. Sklo je taktiež oveľa hygienickejšie, než látkové alebo z iných materiálov vyrobené sprchové závesy, v ktorých sa zväčša po opätovnom namočení, zvyknú držať baktérie a množiť plesne. Veľmi obľúbený je hlavne najnovší trend sprchovacích kútov, ktoré nemajú dvere a sú oddelené iba sklenenou zástenou, avšak v prípade záujmu sa dajú takéto zásteny urobiť aj so sklenenými dverami. Rovnako si viete vyberať aj spomedzi povrchovej úpravy skleného materiálu, ktorý sa dá ponechať priehľadný, nepriehľadný, prípadne s inou farebnou alebo grafickou úpravou.

otvorená sklenená zástena

Okrem kúpeľne si môžete takýmto spôsobom rozdeliť aj iné izby v domácnosti, a to najmä vtedy, keď bývate v menšom byte či dome a napríklad potrebujete oddeliť obývaciu časť od spálne, aby ste mali trochu súkromia alebo nemáte priestor na pracovňu, môžete takto vytvoriť pracovný kútik. Je len na vás, kde a ako sa rozhodnete sklenenú zástenu využiť. Nápadov a možností je neúrekom a ak sa chce, dá sa aj z malého priestoru šikovne vyčarovať efektívne riešenie na vykonávanie každodenných činností.