Keď upchatý záchod prichádza v najmenej vhodnú chvíľu

Pozvali ste si domov vašich priateľov na malú rodinnú oslavu, kedy si s manželkou pripomínate výročie svadby? Alebo oslavujete iné podobné významné životné jubileum? V takých okamihoch je veľmi dôležité mať zaistené perfektné zázemie po všetkých stránkach. Mali by ste sa postarať o občerstvenie, sprievodný program, prípadne o ubytovanie niektorých hostí, o parkovanie vozidiel atď. Nemali by sme zabúdať ani na hygienu, teda aby sa každý mal kde umyť či dokonca osprchovať, a aby bola k dispozícii funkčná a čistá toaleta.

toaletný papier

Toalety väčšinou bývajú v domácom prostredí v poriadku, a netreba to nijako riešiť, ale nie je vylúčené, že sa v priebehu slávnostných okamihov prihodí nejaký problém – závada. Máme tým na mysli hlavne neočakávané zanesenie toalety z dôvodu jeho preťaženia, alebo vytvorenie nepriepustnej zátky v odpadovom potrubí.

figúrka na toalete

Závada na kanalizácii – môže sa prihodiť aj to, že so zhodou okolností práve zanesie domová kanalizácia, a vtedy si s tým neporadí žiadny domáci majster, vtedy je nutné privolať na krtkovanie v Senci inštalatérov. Zanesený odpad na toalete v priebehu oslavy je veľmi nepríjemný, pretože je záchod v podstate neustále v permanencii, každú chvíľu si niekto potrebuje odskočiť, a aby všetci chodili močiť alebo vykonávať veľkú potrebu von na záhradný kompost, to si zrejme neviete ani predstaviť, nieto ešte to niekomu vôbec ponúkať.

Nonstop servis – dôležité je tiež vedieť, že oslavu môžete usporiadať napríklad v sobotu, a pokiaľ sa zanesie záchod v tejto dobe, inštalatér bude dostupný na telefóne 24 hodín denne. Vhodné je si preto včas uložiť kontakt na havarijný servis, aby ste nemuseli inštalatérov vyhľadávať na Internete a zdržiavať sa tým niekoľko hodín, pretože v takej chvíli sa počíta každá minúta, a mohlo by sa vám stať, že sa vám pozvaní hostia postupne rozutečú a oslava sa prakticky rozpadne.