Na strednej skole

Náš vzťah začal klamstvom. Vymyslel si vážnu chorobu a ja som bola oporou, potom to prerástlo v lásku. Boli sme spolužiaci na strednej škole. Bola som násťročná, mladá a blbá, takže som nevidela, koľko klamstiev postupne v našom vzťahu vzniká a organizujem ho ospravedlňovala. Začalo to vážnou chorobou, pokračovalo tým, že má doma peklo (ku mne sa jeho rodičia vždy správali normálne), že nedostáva peniaze na jedlo, oblečenie, liečbu (on v tej dobe už 18, tak na „liečby“ chodil sám). Začala som chodiť na brigády, aby som mu finančne pomohla, každý deň po škole som makala v obchode. On údajne zo zdravotných a rôznych dôvodov nemohol.

s

Vygradovalo to do večných hádok, kedy skúšal psychologický nátlak a ja som z toho bola naozaj zlá. Objavil sa mi náhle chronický zápal močových ciest, liečila som sa dlhú dobu a nebolo mi naozaj dobre. Pýtala som sa, či niekoho má, vraj nie. Už som však bola taká na deň, že som mu vliezla do telefónu. Z mojich peňazí kupoval dary inej žene a peniaze tiež využíval na cesty za ňou (na privát sex trnava). Tiež som sa dozvedela, že jeho vážna choroba je lož, ktorú používal na manipuláciu so mnou as jeho novou láskou sa na tom smiali. V hádke, kedy som ho konfrontovala, mi povedal také veci, že som sa psychicky zrútila.

s

Ale neskôr mi došlo, že on mi za to nestojí a okamžite som ho všade zablokovala, našťastie som už mala po maturite a nemusela ho vídať v škole. Je to už veľa rokov, ale stále keď si na to spomeniem, je to ako keby to bolo včera a vyvoláva to vo mne veľa negatívnych pocitov, preto sa radšej snažím to zo svojej hlavy vytesniť a hlavu pre istotu zamestnať niečím iným, aby som prišla na iné myšlienky. Aktuálne mám problém s nadviazaním akéhokoľvek nového vzťahu, pretože si vždy spomeniem na to, čo sa mi stalo a úplne ma zamrazí a radšej sa stiahnem do ústrania, než aby som sa zoznamovala znova.