Lupinám nie

Potravina bežnej dostupnosti, ktorá je v kuchyni nezameniteľná vo všetkých oblastiach – sóda bikarbóna je prvým pomocníkom pri čistení kobercov, látok, pri nevyčistiteľných hrncov, ale paradoxne aj tam, kde by sme to nečakali. Pri vlasoch, ktoré sú korunou krásy – preto im doprajeme pravidelnú hydratáciu, starostlivosť v podobe často nákladných prostriedkov, akými sú šampóny, balzamy, kondicionéry, rôzne zábaly a kúry. Neváhame vynaložiť finančné prostriedky na to, aby sme vyčarili ten najlepší efekt. Mastné, lámavé, zničené či krehké vlasy jednoducho nie sú dobrou vizitkou a zvlášť ženy si potrpia na maximálnu starostlivosť, pretože aj to sa odrazí na ich reprezentácii v spoločnosti, ale aj dobrom pocite zo seba samých.

krasne vlasy

Lupiny – kúsky odumretej kože – a ich výskyt môže súvisieť so zvýšenou produkciou hormónov, nedostatkom vitamínov, stresom, oslabením imunity, ale aj s nevhodnou životosprávou. Riešení je niekoľko, ale faktom zostáva, že vlasová liečba môže byť časovo aj finančne zaťažujúca, pritom existujú aj účinnejšie a dostupnejšie prostriedky. Sóda bikarbóna na lupiny – hovoríme práve o sóde bikarbóne, ktorá pomáha aj v boji proti lupinám. Ako je to možné? Sóda ako hydrogénuhličitan sodný vytvára alkalické prostredie, kvôli zvýšeným čistiacim účinkom dokáže odstraňovať mastnotu a preto vie jednoduchým a najmä lacným spôsobom prinavrátiť vlasom stratenú krásu.

pranie

O ďalších benefitoch sódy by sme mohli rozprávať hodiny – napríklad ako si poradí so znečisteným zariadení v kúpeľni, či s detskou fľaškou, ktorú by ste za iných okolností už vyhodili. Balenie od 0,50 do 2e za kg s mnohorakým využitím – pranie, čistenie – je cenou, aká sa neodmieta. V našich e-shopoch SIRKA si ich môžete zakúpiť aj v praktickom a ekologickom balení z papiera. Nie je nad čím váhať, tento produkt vám doslova zachráni domácnosť, čas aj peniaze!