Ako vytvoriť skutočný domov

Domov nie je len miesto, v ktorom prespávame a kde sa vraciame po práci. Je to miesto, kde sa cítime byť sami sebou, prepojení so svojím vnútrom a so svojou podstatou. Spravidla si naše obydlie ladíme tak, aby nám vyhovovalo po každej stránke a navyše zodpovedalo nášmu štýlu či vkusu.

Ak už obytná jednotka pozostáva z viacerých členov, je potrebné isté zosúladenie, zhoda a dohoda v rozmiestnení jednotlivých kusov nábytku ako aj väčších či menších predmetov. Keď sú v rodine deti potrebujú mať vyhradený svoj vlastný priestor na hranie, učenie a spanie. Takýmto spôsobom, že každý vnesie do daného príbytku to svoje, ako aj svoje osobné vyžarovanie a energetiku, ktorá je pre každú bytosť jedinečná, vytvára sa skutočný domov. Domov, kde je miesto pre každého, kde sa jednotliví členovia rodiny poznajú, akceptujú a prejavujú záujem jeden o druhého.

domov je miesto, kde je pohoda

Moderné katalógy a reklamy o bývaní prinášajú nábytok v rôznych štýloch, farbách ako aj cenovom rozpätí. Je na vás, či túžite po modernom, škandinávskom alebo vidieckom štýle, čomu vo finále prispôsobíte kusy nábytku v jednotlivých miestnostiach.

čistý a uprataný domov

Zariaďovanie prebieha takpovediac od podlahy. Po výbere podlahy sa zvažuje farba stien a nábytku. Čo sa týka jednotlivých odtieňov je dôležité si vopred uvedomiť, či sa chcete uberať do svetlých a pastelových farieb, alebo uprednostníte farebnosť, prípadne výrazné extravagantné farby, ktoré vnesú do vášho príbytku istú dávku výnimočnosti. Aj rozhodnutie v tomto ohľade vypovedá o vás, o vašej osobnosti, temperamente a postoji k životu.

Moderný minimalistický štýl nás navádza používať čo najmenej dekoratívnych predmetov. Ak však naozaj túžime po tom, aby domov dýchal skutočným domovom, je len na nás ako sa k danej téme postavíme a aké doplnky zvolíme na skrášlenie miesta, kde žijeme. Zachovajte si aj v tomto smere rovnováhu a konajte podľa vlastného nastavenia a presvedčenia.