Jarný detox organizmu

Ak chcete naštartovať jar s dobrým pocitom na tele aj na duši, skúste si dopriať detox organizmu. Práve teplejšie mesiace sú k tomu ideálne, telo sa vtedy ľahšie zbavuje toxínov ako aj nadbytočných kilogramov. Začať s detoxikáciou pritom nemusí byť náročné a nemusí ísť o žiadne brutálne metódy.

Začnite piť viac teplej citrónovej vody a bylinného či studeného čaju.

Voda s citrónom

A začnite ideálne hneď ráno, ak vás popadne smäd. Skúste si dať zohriatu vodu s polovicou prekrojeného citróna. Vďaka tomu sa zlepší vaše trávenie a zrýchli sa metabolizmus. Zdravé trávenie je pevným základom funkčnej detoxikácie. K zdravému tráveniu v nemalej miere napomáha vláknina, ktorá pomáha s vylučovaním a vďaka tomu zabraňuje hromadeniu toxínov v tele. Svoju úlohu zohráva tiež obmedzenie pitia sladených nápojov. Skúste radšej spomenutú teplú vodu s polovicou citróna a počas dňa takisto bylinné čaje, napríklad škoricové, zázvorové či mätové. A keď sme pri čajoch, veľmi prospešný je takisto namiešaný studený čaj matcha.

Dôležitý je však aj pohyb.

Niekomu vyhovuje beh, inému napríklad cyklistika alebo turistika. V konečnom dôsledku pomôže aj pravidelná pešia prechádzka, ktorú môžete vykonávať aj každý deň. Aby bol váš pohyb zaujímavejší, nájdite nejaké krásne miesto vo vašom okolí, ideálne teda niekam do prírody, do lesa alebo k vode. Je však len na vás kam chcete ísť, dôležité je pravidelne sa hýbať.

Nohy, bežkyňa

Nadýchajte sa čerstvého vzduchu.

Vyjdite každý deň von a zhlboka dýchajte. Pekne pomaly a zhlboka. Naučte sa správne dýchať. Dôležité je rozhýbať pľúca a naplno využiť ich potenciál.

S detoxikáciou efektívne pomáha aj sauna.

Parná sauna zlepšuje prekrvenie organizmu a efektívne zbavuje telo toxínov. Dopraje vám lepší pocit na duchu, ale aj imunitu proti vysokým teplotám. Okrem sauny môžete skúsiť takisto horúci kúpeľ.