Cenová ponuka energetických certifikátov

Stavanie rodinného domu nie je ľahký proces, ktorý sa dá vyriešiť behom niekoľkých hodín a častokrát býva preto spojený aj s množstvom komplikácií. K samotnému začiatku stavebnej činnosti musíte získať najprv stavebné povolenie, ktoré vám dovoľuje so stavaním začať. Postavenú stavba, ktorú považujete za jej finálnu verziu však ešte nie je možné obývať, a to z toho dôvodu, že najprv ju treba nechať skolaudovať. V súvislosti s kolaudačným procesom netreba zabúdať ani na získanie energetického certifikátu, ktorý je v súčasnosti pri kolaudácii povinnou podmienkou.

energetická dokumentácia

Energetické ohodnotenie hospodárnosti sa vykonáva meraním na základe špeciálneho zariadenia, ktoré dokáže zaradiť stavbu do príslušnej energetickej triedy, označenej písmenami A až G. Energie v domácnosti by mali totiž to spĺňať určité stanovené parametre, na základe ktorých je možné určiť to, či sú hospodárne.

termálna kamera

Pokiaľ teda plánujete stavať dom, resp. ste už v procese jeho výstavby, pravdepodobne vás zaujíma to, v akej cenovej ponuke sa pohybuje takéto ohodnotenie a získanie energetickej certifikácie. Pri potrebe vybavenia tohto dokumentu, ktorým je energetický certifikát, cena závisí od viacerých faktorov. Jedným z týchto faktorov je napríklad zvolený balík termovízneho merania, ktorý si pre vašu https://www.stovkomat.cz/job/6582/ stavbu vyberiete. Okrem balíka termovízneho merania však na cenu vplýva taktiež aj typ budovy a hlavne jej veľkosť, pretože v tomto prípade ide aj o náklady vynaložené na veľkosť meranej plochy. Finálna cena sa odvíja tiež aj od toho akú spoločnosť si zvolíte v súvislosti s čím sú spojené zároveň aj dopravné náklady podľa vzdialenosti, ktorú pracovníci vykonávajúci meranie musia prejsť. Pre konkrétnejšie informácie o cenovej ponuke je teda potrebné kontaktovať zvolenú spoločnosť a poskytnúť jej špecifické parametre, na základe ktorých dokážu odhadnúť približnú sumu.