Preferujete moderný alebo klasický štýl v interiéri?

Určite ste už niekedy stáli pred otázkou ako a v akom štýle si zariadiť interiér alebo budovu, ktorú staviate. Klasický štýl je viacej konzervatívny. Preferuje skôr rustikálny štýl a tradičné materiály, či prvky, tvary a podobne. Moderný štýl v interiéri dovoľuje kombinovať aj odvážnejšie a úplne iné materiály, ako je napríklad sklo.

štandardné krídlové dvere

Už pri stavbe danej budovy sa profiluje jej architektonický štýl. Mnohé budovy majú odvážne tvary a používajú moderné materiály. Dnes už nie sú výnimkou aj presklené budovy a ďalšie časti. Používa sa napríklad už aj pochôdzne sklo a rôzne sklenené prvk v exteriéri i interiéri, sklenené dvere napríklad nevynímajúc. Sklenené dvere nájdete v rôznych možnostiach riešení. Dajú sa pekne osadiť na pánty, teda mohli by sme povedať, že taký klasický štýl otvárania dverí. Vedia byť dokonca navrhnuté ako posuvné sklenené dvere, čo už je niečo špeciálne, čo sa týka dizajnu i technického prevedenia. Pri osádzaní sklenených dverí je dobré nechať ešte raz danú stavebnú firmu všetko premerať a presne navrhnúť a naplánovať. Často sú stropy napríklad znížené a môžu byť teda úplne iné rozmery než sú štandardne dané.

sklenené dvere

Sklenené dverí sú krásnym oživením interiéru nielen v administratívnych budovách. V domácnostiach vedia tiež veľmi pekne vyniknúť, ba až zasvietiť. Priestor sa zdá byť svetlejší, živší a nadmieru dizajnový. Pieskovaním docielite aj mierne tienenie, ak nechcete, aby bolo cez dvere úplne vidno do priestoru napríklad.

Okrem toho sa dá do skleneného štýlu ladiť aj viacero prvkom v interiéri domácností. Napríklad sprchové kúty sa už dnes dajú spraviť zo skla alebo taká kuchynská doska prípadne kuchynské obklady. Sklo sa dá aj potlačiť, preto dáva nakoniec ešte väčší priestor dizajnu a rôznym kreatívnym prevedeniam, čo sa týka obrazov alebo farebnosti napríklad.