Pri navrhovaní kúpeľne môžete tiež trocha popustiť uzdu svojej fantázii

V domácom prostredí sa chceme cítiť pohodlne, príjemne a vychutnávať si teplo priestoru, preto pri tvorbe interiérov kladieme dôraz predovšetkým na teplé materiály, príjemné na dotyk aj pohľad. V kontraste s nimi však využívame aj materiály technické, napríklad betón či sklo, ktoré vytvoria dokonalý efekt.

Existujú však priestory, kde je vyslovene hazardom používať iné ako osvedčené materiály či konštrukcie, ktoré sú vyskúšané a v praxi aj overené, napríklad pri tvorbe sprchového kúta je takým materiálom sklo. Má vlastnosti, ktoré sa pri styku s vodou a mokrým prostredím bezprostredne vyžadujú, preto sa na jeho realizáciu hodí najviac.

Originálne umiestnená zástena

Sprchové kúty zaujali ľudí, ktorí si ich postupne začali inštalovať v kúpeľniach namiesto vane, keďže trend šetrenia vodou aj elektrickou energiou sa týka každej oblasti života, efektívnejšie je sprchovanie ako plná vaňa vody, ktorú potom vypustíte. Opomenúť nemôžeme ani fakt, že pri sprchovom kúte je možné viac sa realizovať s ohľadom na jeho dizajn a tvar, použitie materiálov alebo povrchovú úpravu skla. Všetky spomínané faktory hrajú totiž vo výsledku veľmi podstatnú úlohu.

Sklo je veľmi vďačný materiál, jeho odolnosť voči vode, ľahké ošetrovanie alebo fakt, že umožňuje prienik svetla, sú podstatné pri tvorbe interiérov v moderných novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách starších stavieb. Nadčasovosť skla sa dá veľmi vhodne zakomponovať do mnohých štýlov a vždy bude perfektným doplnkom s prínosom k originalite priestoru.

Kút na sprchovanie z číreho skla

Na to, aby bol sprchový kút osadený kvalitne, sú potrebné viaceré prvky na jeho správne ukotvenie či uchytenie. Bodový úchyt PC 401L https://lmmont.sk/produkt/pc401l/ sa na tieto úkony používa a určený je na prepojenie skla a steny v uhle 90°, materiál na jeho výrobu je mosadz v úprave chróm lesklý a matný a sklo, ktoré doň budeme chytať, by malo mať hrúbku 8 a 10mm. Tu je možnosť využiť aj svoju fantáziu a povrch skla upraviť vlastným grafickým návrhom alebo sa spoľahnúť na niektorú z iných úprav, napríklad matné, pieskované či farebné sklo a podobne.